Зміни для українських біженців у країнах ЄС у 2023 році
Починаючи із січня у ряді європейських країн набули чинності зміни у правилах перебування та порядку виплат. Давайте розберемося, яких саме змін очікувати та в яких країнах!
Польща
З цього року у Польщі зміниться порядок безкоштовного проживання українців у місцях колективного проживання – таборах, пансіонатах, базах відпочинку та інших. Тепер там можна буде безкоштовно проживати лише у перші 120 днів (4 місяці) з моменту приїзду до Польщі. Після цього за проживання потрібно платити.
З березня 2023 року громадяни України, що проживають у таких місцях понад 120 днів, повинні будуть платити 50% коштів за проживання, але не більше 40 злотих на добу (понад 300 грн).
З травня 2023 року потрібно буде покривати 75% вартості проживання – але не більше ніж 60 злотих на добу (500 грн). Від оплати будуть звільнені вразливі категорії громадян.
Німеччина
З 1 січня 2023 року у Німеччині підвищили розмір допомоги, яку українські біженці отримуватимуть нарівні з німцями. Допомога з безробіття Hartz IV стане частиною базового доходу громадян.
Виплати для одиноких дорослих чи батьків-одинаків збільшиться на 53 євро до 502 євро (зараз 449 євро). Також збільшена фінансова підтримка й інших категорій соціально незахищених людей:
повнолітні - 451 євро (зараз 404 євро);
діти 14-17 років – 420 євро (зараз 376 євро);
діти 6-13 років – 348 євро (зараз 311 євро);
діти віком до 5 років – 318 євро (зараз 285 євро).
Словаччина
У Словаччині з 1 січня відміняють безкоштовний проїзд для українців, що діяв минулого року. Скористатися цією опцією можна буде тільки у день оформлення документів SLOVAK HELP та 4 наступні дні.
Латвія та Литва
А ось у Латвії та Литві навпаки продовжать безкоштовний проїзд у міському транспорті:
– у міському транспорті Риги – до 30 червня 2022 року;
– у Вільнюсі, Каунасі та Клайпеді – до кінця року.
У Нідерландах змінять розмір допомоги українським біженцям
З 1 лютого на українців очікують певні зміни:
– Можуть бути припинені виплати щомісячної допомоги для всієї сім'ї, якщо дорослий член сім'ї отримує дохід від роботи або пільг, таких як допомога з безробіття або інвалідності.
– Для тих, хто живе в сім'ях, що приймають, допомога буде зменшена до 93 євро на людину на місяць. Ця сума буде однаковою як для дорослих, так і для дітей. Наразі допомога становить 215 євро на місяць для дорослих, 55 євро – для неповнолітніх.
– Зміни торкнуться і виплат на харчування – до них застосовуватиметься шкала відповідно до розміру сім'ї: чим більша сім'я, тим менша місячна харчова складова на одну особу. На сайті уряду поки що не вказують конкретні суми, зараз на харчування виплачується 205 євро на людину. Детальніше тут.
Чехія
У Чехії змінюється сума та правила виплати гуманітарної допомоги біженцям – вони відповідатимуть прожитковому мінімуму, розмір якого змінився з 1 січня 2023 року.
У 2022 році гуманітарна допомога для українців складала 5000 крон. За новими нормами сума для дорослих має становити 4860 крон, а для дітей – 3490 крон.
Для людей похилого віку та людей з інвалідністю підтримка має бути в 1,5 разу вищою за мінімум. Тобто, люди віком від 65 років та дорослі з обмеженими можливостями мають отримувати 7290 крон, а діти з інвалідністю – 5235 крон.
За матеріалами tripmydream
0 коментарів
Рекомендовані коментарі
Немає коментарів для відображення