Як змінити країну тимчасового захисту не втративши пільги?
Зміна країни тимчасового захисту – одне з найрозповсюдженіших питань, що цікавлять українських біженців за кордоном. Давайте розберемося, чи можливо це, та як організувати переїзд, не втративши при цьому статус тимчасового захисту.
Спочатку відповімо на головне питання – чи можна змінити країну тимчасового захисту? Так, можна, але є деякі нюанси. Про них розповімо по порядку.
Тимчасовий захист українців у ЄС регулюється єдиним нормативно-правовим актом – директивою ЄС №2001/55, яка була прийнята 4 березня 2022 року. На основі цього документу кожна країна ЄС розробила свої власні нормативно-правові акти, що стосуються тимчасового захисту, тому правила перебування у різних країнах можуть дещо відрізнятися.
У самій директиві не вказано, що українці можуть отримати тимчасовий захист тільки один раз. Втім, деякі країни, наприклад Швейцарія, не дозволяють надавати статус повторно, якщо громадянин України вже мав його в одній із країн ЄС.
Як змінити країну тимчасового захисту: інструкція
Перш за все, слід звернутися до консульства країни, до якої ви плануєте переїхати і уточнити чи можливо це. Законодавство країн ЄС часто змінюється, тож слід отримати актуальну інфу.
Далі потрібно анулювати ваш нинішній статус тимчасового захисту у країні перебування. Втім, у ряді країн, процедура анулювання ще не прописана. У такому випадку слід:
– надіслати лист на email органу, який займається міграційними питаннями і надавав тимчасовий захист, у якому вказати, що ви відмовляєтеся від тимчасового захисту на підставі сімейних обставин;
– розірвати всі угоди, які ви укладали в країні вашого перебування: банківські рахунки, договори оренди майна, на електроспоживання, інтернету, телефону.
Переїхати до країни, куди планували і заново оформити статус тимчасового захисту.
Якщо ви переїжджаєте до Великої Британії, Канади або США, то анулювати статус не обов’язково, адже він анулюється автоматично через певний час. Наприклад, у Польщі він анулюється через 30 днів відсутності, у Німеччині – через 6 місяців.
А у вас вже був досвід зміни країни тимчасового захисту? Якщо так, розкажіть будь ласка про нього в коментарях!
За матеріаплами tripmydream
0 коментарів
Рекомендовані коментарі
Немає коментарів для відображення