За кордоном державну реєстрацію народження дитини проводять дипломатичні представництва та консульські установи України.
Як відбувається реєстрація?
1. Письмова або усна заява батьків чи одного з них надається до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків.
2. У разі неспроможності батьків реєстрація дитини може проводитися її родичами.
3. Після заяви батьків дитини або інших осіб консул проводи
Фінансова допомога українським біженцям у Польщі
На сьогодні Польща стала другої Батьківщиною для більше ніж півтора мільйони українців. Країна пропонує для всіх новоприбулих, після 24 лютого 2022 року, одноразову фінансову допомогу у розмірі 300 злотих. Для цього кожен українець, має зробити PESEL зі статусом Ukr та відкрити банківський рахунок будь-якого польського банку. Кошти надійдуть на ваш персональний рахунок протягом місяця. Також для батьків, які мають дітей віком до 18 років, діє
В Україні воєнний стан продовжується і разом з тим продовжується дія обмежень для виїзду чоловіків за кордон. Наразі визначено 11 категорій чоловіків, які мають право виїжджати.
На початку 2023 року відбулись деякі зміни правил щодо виїзду чоловіків: тепер не мають права на виїзд студенти іноземних вузів, а також посадовці, чиновники, представники місцевої влади, народні депутати, прокурори тощо.
Визначено 11 категорій військовозобов'язаних чоловіків, які мають право виїзду за кордон:
Ситуація зі спонсорами дуже змінилася за час дії програми Homes for Ukraine. Якщо весною та влітку бажаючих прихистити українців було багато і гості могли навіть обирати куди та до кого їхати, то з осені знайти спонсора стало набагато складніше. Причин тому багато:
- Люди які хотіли спонсорувати, вже знайшли українських гостей; більше 90 тис українців прибули до UK за спонсорською візою (не враховуючи прибулих за «суперспонсорськими» візами від Шотландского та Уельского урядів)
- Пе
Нарешті влада спростила оформлення – український паспорт за кордоном робитимуть значно швидше. Державна міграційна служба і дипломатичні установи відтепер зможуть отримувати витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Відповідну постанову схвалено на засіданні Уряду. Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Державна міграційна служба, її територіальні органи, закордонні дипломатичні установи матимуть безпосередній доступ до Д
Між Україною та іншими державами діють 72 міжнародні двосторонні домовленості про уникнення подвійного оподаткування. Проте є нюанси, через які мешкаючі за кордоном українці можуть все ж таки бути забов’язаними сплачувати податки у двох країнах одночасно.
Чому українці стикнулися з цим питанням?
За даними ООН, понад дев’ять мільйонів українців перебувають поза межами країни через початок повномасштабного вторгнення. Велика кількість українців залишили вдома своє житло, роботу та родич
З’явилась інформація :
ДЕКРЕТ 218/2022 від 16 грудня 2022 року
Про затвердження нормативної бази та пряме надання субсидій місцевим установам для сприяння та забезпечення основних потреб осіб, котрі отримали статус тимчасового захисту в результаті війни в Україні, та не мають достатніх фінансових ресурсів [2022/12152]
https://dogv.gva.es/datos/2022/12/20/pdf/2022_12152.pdf
На виконання Королівського декрету (Real Decreto) 673/2022 від 01.08.2022,
Резолюцією Державного се
Українці, які виїхали за кордон та досягли там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.
▪️Для цього потрібно зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ та вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії». Ознайомитись з інформацію на екрані, перейти за посиланням «Вхід».
Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), після чого виконати такі кроки:
Крок 1: у р
Навіщо потрібно відмовлятися від виплат та субсидій в Україні?
1. По-перше, іноземні країни, й у тому числі Німеччина, організовують для українців різного виду соціальну допомогу, наприклад, виплати від Джобцентру. Тим самим вони надають їм доступ до системи соціальних гарантій. У більшості випадків цьому можуть перешкоджати аналогічні виплати в Україні. Тобто людині потрібно або підтвердити їх відсутність, або відмовитися від них.
2. По-друге, виконавча влада України також не передбач
Українці, які переїхали до Канади у межах CUAET, можуть отримати грошову допомогу у розмірі 3000 канадських доларів на дорослого та 1500 - на дитину.
Допомогу видають одноразово, перераховують на банківський рахунок. Уряд Канади виділяє ці кошти, щоб біженці змогли облаштуватися в країні після прибуття.
Для отримання допомоги та додаткової інформації перегляньте цю сторінку: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/ukraine-measures/settlement/
За українським законодавством батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, незважаючи на те, в якій країні вони проживають. Тож ловіть покрокову інструкцію про те, як стягнути аліменти з одного з батьків, який відмовляється добровільно їх сплачувати та проживає за кордоном.
Крок 1️⃣ Найперше, що потрібно зробити, це отримати рішення суду України про стягнення аліментів. Той із батьків, із ким мешкає дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом. І вже з рі
ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ:
Їдете ДО країни зони ЄС:
Виїжджаючи за межі ЧР – у Вас починають рахуватись 90 днів легального перебування на 180.
Їдете ЗА МЕЖІ зони ЄС:
90/180 не рахуються
А ТЕПЕР ПОРАХУЄМО:
Завжди рахуємо за минулий період.
Тобто, якщо наприклад Ви 01.07.2023 прилетіли до Італії з Чехії, (а до цього протягом 180 днів були лише на території ЧР з візою), то ви можете перебувати в Італії 90 днів.
Коротко, якщо з дня Вашого останнього перебування в ЄС мину
Перші кроки
1. Відкриття компанії (S.L.) або ФОП (autónomo)
Зі статусом “Тимчасовий захист” у кожного українця з'являється не лише право на роботу, а й право відкрити бізнес. Якщо ви маєте ідеї для створення власної справи в Іспанії - це можливість відкрити щось своє .
Питання створення аутономо та компанії, а також податків і ставок – це важлива та серйозна тема. Краще за професійною консультацією звертатись до хестора. Хестор в Іспанії це бухгалтер, який складає звіти, консульта
Як подати паспорт для вклейки візи?
Збором і видачею паспортів з метою вклеювання візи в Канаду займаються візові центри VFS Global. Їхній список можна побачити тут vfsglobal.ca/canada/.
Ви можете надіслати паспорт у будь-який центр. Паспорт необхідно подавати до Візового центру, а не до Посольства Канади. Важливо розуміти, що процес передання паспорта до візового центру й отримання його назад ніяк не регулюється самою Канадою і якихось єдиних правил немає. Візові центри можуть
Вже зовсім скоро українські біженці зможуть отримати паспорт у Німеччині, Чехії та Туреччині. Відповідне рішення прийняла Державна міграційна служба України, у зв’язку з успіхом у цьому питанні на території Польщі. Розповідаємо всі деталі.
Що передувало рішенню про відкриття паспортних сервісів у цих країнах
Рішенню про відкриття Паспортних сервісів у Чехії, Туреччині та Німеччині передував успішний запуск установи в Польщі. Відкриття відбулося в червні у Варшаві й з тих пір вже багато
Хто має право отримати посвідчення?
Який порядок оформлення посвідчення?
Які документи необхідні для його оформлення?
Роз'яснення та деталі в інфографіці.
Громадяни України, в яких дитина народилася за кордоном, можуть оформити їй закордонний паспорт без повернення в Україну. Як це зробити, роз’яснюють у ДМС.
Де можна оформити паспорт?
За межами України оформити закордонний паспорт можна в центрах «Паспортний сервіс» і в закордонних дипломатичних установах (ЗДУ).
Чи обов’язкова присутність дитини?
Присутність дитини не обов’язкова. Але в такому разі необхідно мати з собою фото дитини розміром 10х15 см для внесення відцифрованог
Оформити допомогу при народженні дитини онлайн можна за посиланням - https://e-services.msp.gov.ua/
Алгоритм онлайн звернення
1) зайдіть на офіційний сайт Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua, у розділі „Е-Сервіси” оберіть „Допомога при народженні дитини” 👉 https://e-services.msp.gov.ua;
2) зареєструйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
3) для заповнення електронної заяви Вам потрібні будуть дані:
- свідоцтва про народження дитини,
- паспо
Громадяни, які тимчасово перебувають за кордоном, можуть оформити довіреність на близьких родичів, які матимуть право розпоряджатись майном в Україні.
Отримати довіреність можна двома способами:
- в консульстві України;
- у локального нотаріуса.
Як оформити довіреність у консульстві?
Необхідно спочатку записатися на візит у консульство, проте спеціально визначених термінів для призначення візитів немає, тому, можливо, доведеться почекати.
Вже на місці необхідно буд
Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які вимушено перебувають за кордоном, МСЕК здійснюють екстериторіально і заочно.
Якщо ви перебуваєте за кордоном, надішліть необхідні медичні документи своєму сімейному або лікуючому лікарю на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК». Звертаємо увагу, що всі надіслані документи мають бути складені українською мо
Niederlassungserlaubnis – це постійна посвідка на проживання. Цей документ, на відміну від дозволу на перебування (Aufenthaltserlaubnis), не слід регулярно продовжувати в відомстві у справах іноземців (Ausländerbehörde). З ним ви також можете працювати без обмежень.
Щоб отримати в Німеччині постійну посвідку на проживання, ви повинні загалом виконати наступні умови:
• Ви маєте дозвіл на перебування (Aufenthaltserlaubnis) протягом не менше 5 років.
• Ви заробляєте достатньо, щоб за
Громадяни України, які проживають або перебувають за кордоном та не можуть прибути до відповідного контролюючого органу в Україні, у разі необхідності внесення змін до Державного реєстру або отримання документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, можуть надіслати поштою на адресу Державної податкової служби України (м. Київ, Львівська площа,8) Заяву про внесення змін за ф. 5ДР та ксерокопію з чітким зображенням документа, що посвідчує особу. Підпис фізичної особи на Заяв
З недавніх пір українці можуть отримати довідку про несудимість у додатку Дія. Але це далеко не всі функції, якими можна скористатися у цьому додатку.
Для того, щоб отримати витяг про несудимість у додатку Дія, вам потрібно:
- Відкрити додаток і перейти у розділ Послуги
- Обрати Довідки та витяги, а після цього – Витяг про відсутність судимості
- Вказати тип та мету вашого запиту
- Заповнити особисті дані
- Надіслати запит
Витяг про несудимість можна отр
Люди, які виїхали за кордон і не мають змоги особисто прийти в органи соцзахисту, можуть дистанційно відмовитися від виплат ВПО й інших видів державної допомоги.
Для цього необхідно надіслати заяву щодо відмови від грошової допомоги електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу органу соціального захисту населення в Україні, в якому ви перебуваєте на обліку.
У заяві довільної форми мають бути зазначені такі обов’язкові реквізити:
- назва органу соцзахисту насе