Перейти до публікації

Подання документів на карту побуту біженцями з України


Alona

Рекомендовані повідомлення

ВАЖЛИВО: на даний момент закон не підписано і є проектом!!

Коли можна буде подавати документи на карту тимчасового побуту ? - З 1 квітня 2023 року

На яких підставах можна подавати документи на КП?

Подавати документи на карту тимчасового побуту біженці зможуть на підставі роботи чи ведення бізнесу.

Якщо я вступу на навчання до поліцеальної школи, чи можна буде подавити документи на підставі навчання? - Ні, не можна. Оскільки основою є навчання.

Я приїхала до Польщі з дитиною, чи можу я вписати її в мою карту побуту, а сама я подаватиму документи від роботи?

Вписати когось у карту побуту не можна, оскільки кожна людина (дорослий і дитина) отримує окрему карту побуту.

Як бути якщо я приїхала до Польщі з дитиною та літньою мамою, я подамся на КП від роботи, а що з дитиною та мамою?

Згідно зі спецзаконом, громадяни України, які у зв'язку із збройною агресією Росії змушені були залишити свою країну, можуть легально перебувати в Польщі протягом 18 місяців з 24 лютого 2022 року, тобто до 24 серпня 2023 року.

Які документи потрібно подати в уженд, щоб отримати карту побуту?

На даний момент не відомо як проходитиме отримання картки побуту біженцями. Можливо буде окрема спрощена процедура та знадобиться мінімум документів, можливо також, що це буде стандартна процедура. Як тільки проект закону буде підписано будуть і коментарі із цього приводу. І ми обов'язково про це напишемо.

Якщо немає можливості подати документи на карту побуту моїй дитині, що робити після 24 серпня 2023 року? Повертатися до України?

Швидше за все, знову буде якесь рішення від ЄС і від польського уряду. Можливо дозволять подавати документи на карту побуту за іншими обставинами (ми писали про це вище), можливо продовжать легальне перебування біженців у Польщі. Зрозуміло, що 24 серпня 2023 - це дата орієнтир, з якої потрібно буде приймати нові рішення, якщо ситуація не зміниться.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приєднуйтесь до обговорення

Ви можете опублікувати повідомлення зараз, а зареєструватися пізніше. Якщо у вас є акаунт, увійдіть в нього для написання від свого імені.

Гість
Відповісти в темі...

×   Вставлено в вигляді відформатованого тексту.   Вставити у вигляді звичайного тексту

  Дозволено не більше 75 емодзі.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній контент був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете вставити зображення безпосередньо. Завантажте або вставте зображення за посиланням.

×
×
  • Створити...